İçeriğe geç

KOZMİK ENERJİ EĞİTİMLERİ BİREYSEL YADA GURUP HALİNDE / ÖN KOŞUL DAHA ÖNCE 6 & 12 SEANS ALMIŞ OLMAK *** İSTANBUL SERAPHİM BLUEPRİNT SEMİNERLERİ DEVAM EDİYOR. DETAYLI BİLGİ İÇİN 0535 429 84 62 NOLU TELEFONDAN BİZE ULAŞABİLİRSİNİZ....

TELOMER GÜÇLENDİRMESİ

Telomer kelimesi yunanca daki “telos” vee “meros” isimlerinden türemiştir. Telos “son” anlamına meros ise “kısım” anlamına gelir. Telomerler, DNA nın koruyucularıdır.İnsan bedenindeki DNA kromozomun organize edilmiş yapısıdır. Atadan gelen kodları taşır. Genetik bilgi cinsiyete, saç rengine, göz rengini ve diğer özellikleri belirler.

Bir telomer, tekrarlayan DNA nın kromozomunun ucunu korur ve kromozom uçlarının yakınındaki genlerin özelliğini kaybetmesine engel olur. Bunu da kromozom eşleşmesi sırasında kromozom uçlarının kısalmasını sağlayarak yapar. Canlı hücre yapısını devam ettirmek için genetik bilgi kaybı önlenmiş olur.

DNA bozulduğunda, hücreler kendilerini onarabilir. DNA bünyesindeki telomer hasarı ise onarılamıyor. Hasar büyüdükçe de, hücre bölünmez duruma gelince telomer oldukça kısalır.

Hücre bölünmemesi DNA hücrelerine zarar verir. Hücrelerin kopyalanamaması yaşlanma sonucunu ortaya çıkarır. Bunun için birçok sebep sayılabilir. Olumsuz telomer kısalması şu bağlantılarını da içerir; kilo artışı, stres, yaşlanma, serbest radikallerin olması ile sınırlandırılmamıştır.

Telomeraz, telomerlerin hareketini sağlayan enzimdir.Telomeraz enzimi ile her bölünen hücre, kayıp telomerler parçalarını kopyalar, yaşlanmayı ve zararı onarma potansiyeline sahiptir. Depresyon ve bipolar bozukluklar telomer kısalmalarında 10 yaş daha yaşlanmaya eşdeğer sebebiyet verdiği söylenir.

Telomer güçlendirmesi, telomeraz enzimi aktivasyonu ile kullanılır, düzenli kullanımda güzel sonuçlar alınır.

TELOMER GÜÇLENDİRMESİNİN FAYDALARI

Güçlü bağışıklık fonksiyonu
Güçlü hafıza
Bozulmuş fiziksel işlevlerin yenilenmesi
Hücresel rejenerasyon
Detoks
Gelişen aura
Gençlik
Canlılık
Depresyona bağlı yaşlanma

Detaylı Bilgi için

Canan Ulay
0535 429 8462