İçeriğe geç

KOZMİK ENERJİ EĞİTİMLERİ BİREYSEL YADA GURUP HALİNDE / ÖN KOŞUL DAHA ÖNCE 6 & 12 SEANS ALMIŞ OLMAK *** İSTANBUL SERAPHİM BLUEPRİNT SEMİNERLERİ DEVAM EDİYOR. DETAYLI BİLGİ İÇİN 0535 429 84 62 NOLU TELEFONDAN BİZE ULAŞABİLİRSİNİZ....

CHENREZİG & KWAN-YİN

Chenrezig & Kwan-Yin

Chenrezig, Hint ,Tibet ,Çin ,Japon (Doğu ve Güneydoğu Asya) kültüründe , “ dünyadaki yakarışları duyan ,yaşayan bütün varlıklara sonsuz sevgi, sevkat ve merhamet sunan ,acıları dindiren aydınlanmış bir Tanrıçadır.

Yaşayan varlıkları, fiziksel ve zihinsel hastalıklardan, diğer tehlike ve engellerden korur.

Bilinen tanınmış mantrası;

OM MANI PADME HUM!

 

 

Anlamı Hakkında:
Tibet’in 14üncü Dalai Lama’sı, aziz Tenzin Gyatso tarafından mantranın anlamı : “ Lotus Cevheri” veya “Lotus cevherine övgü” şeklinde söylenmiştir. OM MANI PADME HUM mantarasını anlamını düşünerek tekrarlamak oldukça iyidir, 6 hecenin anlamı muazzam ve engindir.

OM; 3 safi harfin; A,U ve M harflerinin birleşimidir. Bu şifacının saf olmayan beden, konuşma yeteneği ve zihnini sembolize ettiği gibi; aynı zamanda da Buda’ nın saf beden, konuşma ve zihnini sembolize eder. Böyle katışıklı, saf olmayan beden, konuşma tarzı ve zihin saf duruma dönüşebilir mi? Yoksa tamamen ayrılırlar mı? Bütün budalar, bir zamanlar bizim gibi idiler, sonra aldıkları yolda özgürleştikçe aydınlanmışlardır.

Budizme göre, hiçbir zaman insan başlangıçta yanlış yapmadan güzel niteliklere sahip olacaktır diye bir şey yoktur. Saf bedenin, konuşmanın ve zihnin ortaya çıkması, derece derece olarak, safsızlık durumundan saf duruma dönüşüm şeklinde gerçekleşir.

Peki, bu nasıl olur? Bu yol, diğer 4 hece ile belirlenir. MANI, cevher anlamında, metod faktörünü sembolize eder- aydınlanma, şefkat veya sevgi için altruistik (özgeçil) niyet. Bir cevher gibi yoksulluğu, sefaleti, zorlukları ortadan kaldırır, böylece aydınlanmanın özgeçil zihni, çevrimsel varoluşun ve münferit huzurun zorluklarını veya yoksulluğunu ortadan kaldırır. Buna benzer şekilde, bir cevher nasıl ki bilinçli varlıkların isteklerini yerine getirir, o da aydınlanmış duruma erişmek için özgeçil niyet, bilinçli varlıkların isteklerini yerine getirir.

PADME, lotus anlamındadır, bilgeliği simgeler. Bir lotus nasıl ki çamurdan büyür ama çamurdan kirlenmemiştir , aynen onun gibi bilgelik de sizi çelişkinin olmadığı ortama yerleştirir, ama eğer bilge değilseniz çelişkiler olacaktır.

Bilgeliğin çok çeşitleri vardır; geçiciliğin bilgeliği, kendine yetmenin veya dayanıklı bir şekilde devamlılığın bilgeliği, çift olmanın bilgeliği ( nesnel ve öznel arasında mevcudiyet farklılıkları), öz varoluş bilgeliği gibi.

Arınmışlık, yöntem ve bilgeliğin bölünmezliği ile başarılmalıdır, bu da son hece ”HUM” ile sembolize edilir. “HUM” bölünmezliği sembolize eder.

Detaylı Bilgi için

Canan Ulay
0535 429 8462