İçeriğe geç

KOZMİK ENERJİ EĞİTİMLERİ BİREYSEL YADA GURUP HALİNDE / ÖN KOŞUL DAHA ÖNCE 6 & 12 SEANS ALMIŞ OLMAK *** İSTANBUL SERAPHİM BLUEPRİNT SEMİNERLERİ DEVAM EDİYOR. DETAYLI BİLGİ İÇİN 0535 429 84 62 NOLU TELEFONDAN BİZE ULAŞABİLİRSİNİZ....

LENF SİSTEMİ AKIŞ BAKIMI

Lenf Sistemi Akış Bakımı

Lenf sistemi; lenf sıvısı, lenf damarları ve lenf düğümlerinden oluşan ve vücudun içinde bezler, kanallar ve alanlar oluşturan ve beyin hariç vücudun her yerinde devamlı dolaşan lenf sıvısını taşıyan bir organ sistemidir.

Lenf damarları içerisinde dolaşan, kan plazması ve lenf proteinlerinden oluşan dolaşım sıvısına lenf denir

Hücrelerinizdeki sıvı, genellikle doku dışına akmadan önce, ya doku hücreleri ya da kan trafından absorbe edilir. Hergün bir miktar, protein ve diğer iri maddeler içeren doku içi sıvı içeride kalır. Lenf sistemi bu sıvının hücrelerinizden çıkmasının tek yoludur.

Orada hücre içerisinde az bir kısmı kalsa dahi, hücrelerin atık ürünler taşıyan sıvı nedeniyle şişmesi anlamına gelen ödem oluşur. Bu, doku hasarına ve hatta ölüme yol açabilir. Dolayısıyla, lenf sisteminin sağlık açısından önemini açıkça görebilirsiniz. Lenf sistemi bir çok bölgede toplardamarlara paralel hareket ederken vücudun başka bölgelerinde kendi yönünde ilerler.

Lenf sistemi, vücudunuzdaki yumuşak dokular arasındaki hücreler arası boşluklardan başlar ve oradan dışarı doğru hareket eder.

Lenf sisteminizin iki önemli işlevi vücudunuzdaki sıvı dengesini ve bağışıklığı korumaktır. Her gün kan proteinlerinin %50si kılcal damarlar yolu ile hücrelerdeki sıvıya karışır. Bu lenf lenfatik kılcal damarlar ve damarlar yoluyla kana döndürülür. Lenf, sağ subklavyen (köprücük kemiği altı atar/toplar damar) damardan ve iç sol boyun toplardamarından dolaşım sistemine yeniden girer.

Akış Bakımı, lenf akışının ve hücre içi (dokulararası) sıvının hücre dışına, dolaşım sisteminize dönüşünü destekler.

Lenf sistemi boyunca artan lenf akışı olumludur çünkü fazla lenfin ait olmadığı yerden, hücrelerinizin içinden atıldığı ve ait olduğu yere, dolaşım sisteminize dönüş yaptığı anlamını taşır.

Lenf: Kılcal damarlardan hücre içine sızan kan plazması ve diğer fazlalık doku arası sıvılardır.

Akış Bakımı için bir diğer neden çok önemlidir ki, o neden de lenf ve dokulararası sıvıları hücrelerden kan dolaşımına geri döndürecek bir pompalama hareketinin olmayışıdır.

Kalbiniz, kanı bedeniniz boyunca hareket ettirir, buna karşılık lenf, lenf sistemi boyunca hareket eder çünkü akışa izin veren kapakçıklar dizisi sadece tek yönlüdür. Bu yön, büyük ölcüde, vücudunuz içerisinde yukarıya doğrudur. Hareket ve akış nefes alışınızdan ve iskelet sistemi kaslarınızın sıkışmasından güç alarak çalışır. Aynı zamanda yumuşak doku masajları ile de dışarıdan desteklenebilir.

Fiziksel egzersiz lenf akışı için çok önemlidir. Nefes alma oranınız hızlandıkça 10 – 15 kez daha iyi düzeye gelir. Nefes aldığınızda; bu, lenfin lenf sistemi içerisinde hareket etmesi için en büyük itici etkendir. Nefes alınması, diyaframınızın genişlemesinin bir sonucu olarak toraks (göğüs bölgesi) kanal lenfi damarlı dolaşım sistemi içerisine pompalar. İşin aslında, merkezi kan damarlarına giren lenf akışının toplam hacmi öoğu kere aldığınız nefesin derinliği ile ve nefes alma oranınızla doğru orantılıdır.

Akış Bakımı, lenfin lenf sistemi boyunca akışını artırır. Kılcal damarların ve damarların bakımını yapar, temizler ve onları güçlendirir.

Akış Bakımı, lenfin kan dolaşım sistemine optimal geri dönüşü için lenf sistemi içerisinde yer alan bir çok kapakçığın onarımını ve şifalandırılmasını gerçekleştirir.

Akış Bakımı, lenf sisteminizin hassas iç dengesini sağlar ve bunu onarmak için çabalar dolayısıyla hücreleriniz ve vücudunuz sağlıklı bir ortamda gelişir

Detaylı Bilgi için

Canan Ulay
0535 429 8462