İçeriğe geç

KOZMİK ENERJİ EĞİTİMLERİ BİREYSEL YADA GURUP HALİNDE / ÖN KOŞUL DAHA ÖNCE 6 & 12 SEANS ALMIŞ OLMAK *** İSTANBUL SERAPHİM BLUEPRİNT SEMİNERLERİ DEVAM EDİYOR. DETAYLI BİLGİ İÇİN 0535 429 84 62 NOLU TELEFONDAN BİZE ULAŞABİLİRSİNİZ....

KARUNA REİKİ

Karuna Reiki

William Rand tarafından geliştirilen Karuna Reiki, Usui Reiki’inin bir üst scalası olup, kalbi esas alan, etkisi yuksek bir enerjidir.
Karuna; sanskritçe bir kelime olup “şefkat-merhamet veren” anlamına gelmektedir. Geçmişten günümüze kadar hinduizm, budizm, zen öğretilerinde de kullanılmıştır. Karuna, kendi yaşam biçimini bilinçlendirmek ve kuvvetlendirmek isteyen kişiler tarafından alınır. Amacı kişinin önce kendine sonra çevresine yaralı olabilmesidir. Çevremizdeki insanların acılarını azaltmak için kullanılır.

Karuna Sanskritçe den gelen bir kelimedir. Karuna Reikiyi birey kendi içinde geliştirdikçe, sadece çevresine yardımcı olmakla kalmaz. Tüm dünya yüzeyindeki aydınlanmış üstatlara gönderilen Karuna Reiki enerjisi bireyin daha çok alıcı, daha rahat aktarıcı olmasını sağlar. Böylelikle daha hızlı ve güçlü enerji daha çabuk iyileşmeye neden olmaktadır. Spritüel bilgelik yolunda ilerlemek için üstatlara gönderilen Karuna Reiki enerjisi ile aydınlanmışların yollarında ilerlemeye başlanılır. Böylece bilgelik yolunda kazanılan bir yolun ışığında ilerlemeye başlarız.

Karuna Reikinin Tarihçesi

Karuna Reiki sistemi William L. Rand tarafından geliştirilmiştir. Marcy Miller, Kelly Ray Marine, Pat Courtney, Cathrine Mills Bellamont ve Marla Abraham, bu Reiki Masterları Karuna Reikinin öğreticileri olmuşlardır. William L. Rand bu Karuna Reikiye ait olan sembolleri meditasyon yaparken görmüştür. Diğer öğreticilerle ortak yaptığı çalışmada beraber sembollerin işlevini keşfetmişlerdir. Hangi sembol ne işleve yarar, kullanılma hakkı nasıldır, başkalarına uyumlanış yöntemi ve gelişimi ile yeni bir sistem olan Karuna Reiki ortaya çıkmıştır.

Karuna Reikisisteminde kullanılan bu sembollerin bazıları daha önce başka  sistemlerde de kullanılmıştır. Fakat Karuna Reiki sistemindeki etki ve iyileştirme gücüne ait frekans enerjisi hiç birinde bu derece yüksek değildir. Karuna Reiki enerjisi, Usui Reiki’den daha farklıdır. Pek çok öğrenci Karuna Reiki sembollerinin, Usui Reiki sembollerinden daha yüksek frekanslı gücüne gözlemci olmuştur.Karuna Reiki enerjisi çok daha belirgin hissedilirken aynı zamanda bireyin bedeninde de çalışmaktadır. Öğrenciler enerjinin çevrelerine basit biçimde yayılmadığını, çevrelerinde enerji oluştuğunu hissetmişlerdir. Karuna Reiki enerjisine uyumlanırken deneyimlerini bildirenler, onun rehberlerini, meleklerini, yüksek benliği, sağlık ve beraberinde aydınlanmayı hissedebilmişlerdir.

Karuna Reiki Aşamaları ve Sembolleri:

Toplam 13 sembolden oluşan bir öğretidir.
Usui Reiki 2. seviye aşamasını tamamlamışlara Karuna Reiki 1. ve 2. seviye verilir.
Usui Reiki Pratisyen Master veya Masterlarına. Karuna Reiki Master seviyesi verilir.

Karuna Reiki 1: 6 adet sağlık sembolü öğretilir.
Karuna Reiki 2: 5 adet sağlık sembolü öğretilir.
Karuna Master: 2 adet ek sembol öğretilir.
Kişi bu sembollere uyumlanmak ( inisiyasyon aşamasından geçmek) suretiyle enerjiyi kullanma yetkisine sahip olmaktadır.

Karuna Reiki

Detaylı Bilgi için

Canan Ulay
0535 429 8462