Ana Sayfaya Git  Evrensel
 Enerji
 
Teknikleri
   TELOMER GÜÇLENDİRMESİTelomer kelimesi yunanca daki “telos” vee “meros” isimlerinden türemiştir. Telos “son” anlamına meros ise “kısım” anlamına gelir. Telomerler, DNA nın koruyucularıdır.İnsan bedenindeki DNA kromozomun organize edilmiş yapısıdır. Atadan gelen kodları taşır. Genetik bilgi cinsiyete, saç rengine, göz rengini ve diğer özellikleri belirler. 

Bir telomer, tekrarlayan DNA nın kromozomunun ucunu
  korur ve kromozom uçlarının yakınındaki genlerin özelliğini kaybetmesine engel olur. Bunu da kromozom eşleşmesi sırasında kromozom uçlarının kısalmasını sağlayarak yapar. Canlı hücre yapısını devam ettirmek için genetik bilgi kaybı önlenmiş olur.

DNA bozulduğunda, hücreler kendilerini onarabilir. DNA bünyesindeki telomer hasarı ise onarılamıyor. Hasar büyüdükçe de, hücre bölünmez duruma   gelince telomer oldukça kısalır.

Hücre bölünmemesi DNA hücrelerine zarar verir. Hücrelerin kopyalanamaması yaşlanma sonucunu ortaya çıkarır. Bunun için birçok sebep sayılabilir. Olumsuz telomer kısalması şu bağlantılarını da içerir; kilo artışı, stres, yaşlanma, serbest radikallerin olması ile sınırlandırılmamıştır.

Telomeraz, telomerlerin hareketini sağlayan enzimdir.Telomeraz enzimi ile her bölünen hücre, kayıp telomerler parçalarını
  kopyalar, yaşlanmayı ve zararı onarma potansiyeline sahiptir. Depresyon ve bipolar bozukluklar telomer kısalmalarında 10 yaş daha yaşlanmaya eşdeğer sebebiyet verdiği söylenir.

Telomer güçlendirmesi, telomeraz enzimi aktivasyonu ile kullanılır, düzenli kullanımda güzel sonuçlar alınır.

TELOMER GÜÇLENDİRMESİNİN FAYDALARI 

Güçlü bağışıklık fonksiyonu
Güçlü hafıza
Bozulmuş fiziksel işlevlerin yenilenmesi
Hücresel rejenerasyon
Detoks
Gelişen aura
Gençlik
Canlılık
Depresyona bağlı yaşlanma
©2008 tüm hakları saklıdır. Evrensel Enerji Teknikleri •  Design by Kartvizit Sayfa  •